18.12.2017

Czy jest jakiś sposób aby pies łagodniej przeszedł kolejne sylwestrowe szaleństwo?

Sylwester zbliża się dużymi krokami. Dla wielu z nas jest to niezapomniany czas wspaniałej zabawy zwieńczonej efektownymi fajerwerkami. Nasi pupile, pozostawieni w domu, jednak często przeżywają noc sylwestrową w bardziej dramatyczny sposób, nie rozumiejąc natłoku dźwięków i świateł.

Czy jest jakiś sposób aby pies łagodniej przeszedł kolejne sylwestrowe szaleństwo?

Pomiędzy 20-21 godziną warto jest zabrać psa na ostatni spacer- najlepiej na smyczy ponieważ już o tej porze niektórzy dają się ponieść sylwetowemu nastrojowi i puszczają fajerwerki. Dobrze też jest zmęczyć psa ulubioną zabawą.

Można pomyśleć również lepszym wygłuszeniu mieszkania – dobrze pozamykać okna, wcześniej wyklejone uszczelkami. Okna można dodatkowo uszczelnić kocami czy ręcznikami. Im bardziej wygłuszysz odgłos petard tym mniej twój pies będzie się bał. Warto jest pozasłaniać zasłony i rolety aby rozbłyski świateł nie powodowały dodatkowych emocji.

Czasem można znaleźć zalecenie by psa zamknąć w łazience ponieważ jest to najcichsze pomieszczenie –  jednak różnie z tym bywa ponieważ kominy wentylacyjne potrafią nasilić dźwięki, których w tym czasie nie chcemy raczyć naszego pupila.

Dobrze jest zatem pozwolić się schować psu w jego ulubionej kryjówce. Aby nie wzmacniać strachu psa nie należy go pocieszać/przytulać. Zachowując się normalnie dajemy przykład naszemu czworonożnemu przyjacielowi.

 

Należy tez pamiętać, że można wspomóc psa w tych trudnych chwilach podając specjalnie skomponowane suplementy diety, których zadaniem jest uspokojenie i wyciszenie psa.

Kalmaid

Kalmvet

No stress gel

Relaxin

Relaxer

Stresnal

Zylkene

Ciekawym rozwiązaniem jest również stosowanie uspakajających feromonów w obroży, sprayu czy dyfuzorze:

Adaptil

 

Pamiętajmy, że jak już pies się uspokoi można pomyśleć o nagrodzie:

polecamy nasze gryzaki z poroża jelenia

   

 

 

Gdy pies ma nasilony lęk przed fajerwerkami warto wybrać się do lekarza weterynarii po specjalne leki przeznaczone na tę okoliczność

 

Pamiętajmy jednak, że najlepszym sposobem jest jednak przyzwyczajanie psa do różnego rodzaju dźwięków przez cały rok.

X